عکس‌پرینت حامی مسابقه عکاسی ویکی دوست‌دار یادمان‌های ایران

امسال ایران برای چهارمین بار به جمع کشورهای شرکت‌کننده در مسابقهٔ جهانی ویکی دوست‌دار یادمان‌ها می‌پیوندد. شما هم اگر به عکاسی از یادمان‌های تاریخی و فرهنگی ایران علاقمندید و می‌خواهید تصویر آن‌ها را از طریق دانش‌نامهٔ ویکی‌پدیا در دسترس دیگران قرار دهید می‌توانید در این رقابت شرکت کنید.

ویکی دوست‌دار یادمان‌ها یک مسابقهٔ عکاسی با موضوع یادمان‌های ثبت‌شدهٔ ملی است. اولین دورهٔ این مسابقه در سال ۲۰۱۰ در کشور هلند برگزار شد و به دنبال آن در سال ۲۰۱۱ مسابقه به بسیاری از کشورهای اروپایی گسترش یافت. از سال ۲۰۱۲ این مسابقه در سطح جهانی برگزار می‌شود. هدف از این مسابقه گردهم‌آوردن عموم خواننده‌ها، کاربران ویکی‌پدیا، عکاسان و فرهنگ‌دوستان برای گرفتن عکس از یادمان‌های فرهنگی و بارگذاری آن در ویکی‌انبار برای استفاده در ویکی‌پدیا و بالا بردن دانش و آگاهی همگان است.

هر سال هیئت داوری محلی هر کشور ده عکس برتر را انتخاب می‌کنند و پس از آن عکس‌های برتر هر کشور در سطح جهانی با هم رقابت می‌کنند تا پانزده عکس برتر در سطح جهانی انتخاب شوند.

مسابقه عکاسی ویکی دوست دار
داغ ترین مطالبی که هم اکنون دیگران می خوانند

امسال نیز همچون سال گذشته عکس‌پرینت در مسابقه‌ی ویکی دوست‌دار یادمان‌های ایران همراه خواهد بود و به برنده‌های مسابقه‌ی ایران جوایزی را تقدیم خواهد کرد.

به ده نفر اول برگزیده مسابقه‌ی ایران بن چاپ عکس به ارزش صدهزار تومان اهدا خواهد شد و همین‌طور عکس‌های برگزیده بر روی تخته شاسی ۴۰×۶۰ چاپ و تقدیم شرکت‌کنندگان منتخب می‌گردد.

هم اکنون دیگران می خوانند

۱۰ نفر برگزیده از ایران به مسابقه‌ی جهانی فرستاده می‌شوند که برای جایزه‌های سطح بین المللی در کنار دیگر افراد حاضر از کشورهای مختلف جهان به رقابت بپردازند. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی جزئیات مسابقه و جوایز بین المللی به این صفحه مراجعه کنید.

مسابقهٔ امسال در بازهٔ زمانی ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

اولین امتیاز را شما ثبت کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.