تزئین خلاقانه خانه با تابلو و قاب‌ها

0 7

همان طور که در جریان هستید قسمت طراحی شاسی‌های عکس پرینت تغییرات جدی و هیجان انگیزی کرده است و از این پس می‌توان بسیار خلاقانه‌تر به تزئین فضای خانه فکر نمود. اما آویختن تابلو بر دیوار می‌تواند دشوار, ترسناک و مستلزم دقت زیاد باشد و اغلب نیز به دلیل همین دشواری به سرانجام نمی‌رسد و دیوارهای خالی نصیبمان می‌شود. پس اجازه ندهید این اتفاق برای شما هم بیفتد. در اینجا به چند نکته مفید و کارآمد و آسان برای داشتن دیوارهایی که به زیبای طراحی شده اند اشاره می‌کنیم :

۱. آویختن تصاویر در ارتفاع مناسب

هرگز برای آویختن تصاویر از شخصی که خیلی بلند قد یا خیلی کوتاه قد است کمک نگیرید. زیرا این کار باعث می‌شود که تصاویر در ارتفاع کم یا زیاد (نامناسب) آویخته شوند. مرکز تصویر (یا مرکز مجموعه‌ای از تصاویر) باید در سطح ارتفاع چشم یک فرد با قدی معمولی آویخته شوند.

دکور خانه با قاب عکس

۲. طرح خود را بکشید

وقتی قصد آویختن مجموعه‌ای از تابلوها را دارید، ابتدا یک الگوی کاغذی از هرکدام بسازید. برای اینکار قاب‌های خود را ابتدا برروی کاغذهای روزنامه یا الگو (کاغذهای قهوه‌ای که برای ترسیم الگوی خیاطی یا طراحی استفاده می‌شوند) گذاشته و سپس با ترسیم دور آنها و بریدن خطی که رسم کرده‌اید اندازه چهارچوب هریک را در بیاورید. حالا نوبت آن است که با کمک یک چسب نواری ضعیف آنها را روی دیوار قرار دهید و آنقدر جابجایشان کنید تا چیدمان مطلوب را بیابید. سپس جایی که میخ‌ها باید کوبیده شوند را اندازه گیری کنید (توجه کنید که جای گیره آویختن پشت هر قاب ممکن است متفاوت باشد) و در حالی که هنوز کاغذهای نمونه رو دیوار است آنها را بکوبید. این کار باعث مطلوب شدن چیدمان تصاویر می گردد. البته توجه داشته باشید که عمودی یا افقی بودن تصاویر اصلی را فراموش نکرده باشید!!

چیدمان شاسی

۳. مجموعه ای از تصاویر و یا یک گالری عکس خلق کنید

وقتی می‌خواهید تعدادی تصویر ویا عکس را بر دیوار منزلتان بی‌آویزید به آنها به عنوان یک مجموعه واحد نگاه کنید و از یک الگوی مشترک در بین تصاویر استفاده کنید. اگرچه تصاویر متفاوت و جدا از یکدیگر هستند (ممکن است ربطی به هم نداشته باشند) اما این رد یا الگوی مشترک بین همه آنها باعث ارتباط آنها با یکدیگر شده و در نتیجه کمک می کند تا به یک نگاه دیده شوند. (واحد به نظر برسند.)

تکرار همین الگو در طبقه بالا = زیبایی!!! الگویی را شروع کنید که بتوانید آن را گسترش دهید. شما و خانواده‌تان در حال رشد هستید پس تصاویر هم باید در حال رشد باشند !

نحوه نصب شاسی عکس

۴. انتخاب اندازه تصاویر مناسب برای دیوار

برای یک دیوار باریک، یک تصویر کوچک یا مجموعه‌ای از تصاویر کوچک‌تر انتخاب کنید. از همین قانون در مورد دیوارهای بزرگتر پیروی کنید. از قطعه تصویرهنری بزرگتر و یا مجموعه بزرگتری از تصاویر برای یک دیوار عریض استفاده کنید. وقتی می‌خواهید تصاویر هنری را بالای یک مبلمان بی‌آویزید نباید عرض تصویر از عرض مبلمان بیشتر باشد.

نکات نصب تابلو

برای مثال در عکس زیر قاب آویخته شده بالای مبل راحتی در تناسب با آندازه آن قرار دارد. زیرا که بر اساس قاعده , حدود ۷۵% از اندازه عرض مبل راحتی را دارد و همچنین مساوی اندازه کوسن وسط می‌باشد. تعداد تصاویر زیاد‌تر از حد یا بزرگتر از حد باعث می‌شود دیوار شلوغ، سنگین و نامتناسب به نظر برسد.

چیدمان تابلو

۵. تقارن ضمانت یک چیدمان خوب است

اگر تمام موارد بالا موفقیت‌آمیز و راضی‌کننده نبود و شما را به چیدمان دلخواه نرساند می‌توانید از قانون تقارن استفاده کنید. این قانون همیشه جواب می‌دهد و ما را به یک طرح خوب می‌رساند و امکان اشتباه نیست.

چیدمان متقارن قاب عکس

۶. بی‌نظیر و منحصربفرد باشید

گاهی اوقات طراحی‌های متفاوت وغیرمنتظره‌، جذاب به نظر می‌رسند. از آنها استفاده کنید. با طراحی‌های خود وقت بگذرانید خوش باشید و راهی پیدا کنید تا آنها را به شیوه خودتان نمایش دهید. از ترکیبی از تصاویر، کارهای هنری و تکه‌هایی که جمع آوری کرده‌اید استفاده کنید و داستان خود را روایت کنید.

ایده دکوراسیون با قاب عکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.