۲۰ ایده و راهنمای عکاسی از کودکتان در روز اول مدرسه

0 32

قطعا کارهای زیادی انجام داده‌اید تا کودکتان برای ورود به مدرسه آماده شود. از انتخاب مدرسه و ثبت نام گرفته تا خرید کیف، لباس و لوازم‌التحریر. حالا همه چیز آماده است تا یک اتفاق ساده ولی به یادماندی در زندگی کودکتان رقم بخورد. ولی دست نگه دارید برای ثبت و ماندگار کردن خاطره این روز یک کار دیگر باقی مانده: عکاسی از کودکتان.

برای این کار یک دوربین نیاز دارید، با کمی حوصله و یک مجموعه از نکات و ایده‌های عکاسی تا بتوانید به بهترین و خلاقانه‌ترین روش عکاسی کنید. در ادامه ۲۰ ایده و راهنمای عکاسی از کودک در روز اول مدرسه ارائه شده است. از این کار لذت ببرید و با مطالعه «۵ ایده خلاقانه برای ماندگار کردن خاطرات روز اول مدرسه» کاری کنید تا عکس‌های این روز هرگز فراموش نشوند.

عکاسی با سوژه‌های عمومی مدرسه

۱- کتاب‌های مدرسه

کتاب‌های مدرسه را به دست کودک بدهید. حتی اگر دوست داشت از کتاب‌های قصه‌اش استفاده کنید تا ارتباط بهتری بین کودک و کتاب نمایش داده شود. سعی کنید شخصیت مستقل کودک را در این عکس‌ها نشان دهید.

ایده عکاسی روز اول مدرسه

۲- میز تحریر

از میز و لوازم روی آن برای پر کردن فضا استفاده کنید. به کودک اجازه دهید آن طور که دوست دارد روی میز ژست بگیرد. میزها از خاطره‌انگیزترین لوازم دوران مدرسه هر کسی هستند.

ایده عکس روز اول مدرسه

۳- تخته و گچ

با گچ یا ماژیک روی یک تخته یا یک صفحه چیزی بنویسید و به دست کودک دهید. اسم، تاریخ، دوره تحصیلی یا حتی توصیف یک حس می‌تواند شیرینی یک عکس را برای همیشه ماندگار کند.

ایده عکس از کودک

۴- میان‌وعده‌ها

کودکتان برای میان وعده روز اول چه چیزی را انتخاب کرده است؟ یک سوژه جالب برای عکاسی. شک نکنید هیچ کودکی نمی‌تواند با چنین سوژه‌ای، خنده‌های ته دل و حس واقعی خود را موقع عکاسی پنهان کند.

عکاسی از کودک در مدرسه

۵- عینک

عینک نماد درس خواندن است. عینک‌های بزرگ و عروسکی را انتخاب کنید تا هم شما و هم کودکتان از عکاسی در ژست‌های مختلف با عینک لذت ببرید.

ایده عکس بامزه کودک

۶- گچ

گچ خاطره‌انگیزترین نماد کلاس و مدرسه است. مقداری گچ پیدا کنید و در یک پس‌زمینه سیاه چیزی بنویسید و از کودکتان مقابل آن عکس بگیرید. جملاتی کوتاه و خلاقانه انتخاب کنید.

راهنمای عکاسی اول مهر

۷- کیف مدرسه

یادتان باشد حتما چند عکس از کودکتان در حالی که کیف مدرسه را در دست گرفته بگیرید.

عکاسی از کودک روز اول مدرسه

۸- مداد

مدادها و کلا لوازم‌التحریر کودک‌تان را بیرون بریزید. اجازه دهید آنطور که دوست دارد با آنها ژست بگیرد. بگذارید خوش بگذراند و شما مشغول به عکاسی شوید.

عکس کودک روز اول مدرسه

ژست‌های عکاسی

خاطره روز اول مدرسه را با گرفتن مجموعه عکس‌هایی خلاقانه از موقعیت‌ها و ژست‌های مختلف ثبت کنید. در ادامه چند ژست ساده ولی بسیار زیبا برای عکاسی از کودکتان ارائه شده است.

۹- با خواهرها و بردارها

خاطره این روز را تبدیل به یک ماجرای خانوادگی کنید. از کودکان‌تان در کنار هم و در حال آماده شدن برای رفتن به مدرسه عکس بگیرید. آنها وقتی بزرگ شدند با دیدن این عکس‌های یک دنیا حرف خواهند داشت.

ژست عکاسی روز اول مدرسه

۱۰- با والدین

احساسی‌ترین لحظه‌های روز اول مدرسه وقتی است که پای والدین به میان می‌آید. به خصوص زمان‌های خاصی مانند لحظه خداحافظی یا آماده کردن وسایل مدرسه. عکاسی از این لحظات احساسی را از دست ندهید.

عکاسی کودک مدرسه ای

۱۱- پرتره از آخرین نگاه‌ها

همه چیز آماده است و کودکتان در حال ترک شما. دوربین را نزدیک ببرید و از او یک پرتره به یادماندنی بگیرید. سعی کنید لحظه‌ای را شکار کنید که چشمان کودک مستقیم به دوربین نگاه می‌کند و در مرکز توجه کادر است.

ایده پرتره کودک

۱۲- راه رفتن به سمت مدرسه

با او خداحافظی کنید تا پشتش را به شما کرده و راهی شود. زانو بزنید تا دوربین در ارتفاع مناسبی قرار بگیرد. عکس‌های زیادی بگیرید تا بالاخره یکی از آنها بهترین لحظه ممکن را ثبت کند.

عکاسی از کودک اول مهر

۱۳- با هم‌کلاسی‌ها

شک نکنید، اولین همکلاسی‌های کودکتان بخشی از مهمترین خاطرات او خواهند بود. پس حوصله به خرج بدهید و یک عکس به یادماندنی از آنها بگیرید.

ایده عکس روز اول مدرسه

۱۴- ملاقات با معلم

روز اول مدرسه یعنی خاطره اولین ملاقات با یک معلم جدید. پس این سوژه عالی را برای عکس گرفتن از دست ندهید.

ایده عکاسی از کودک در مدرسه

۱۵- کفش‌های نو و لباس مدرسه

کودکتان را فراموشی کنید و برای چند لحظه روی جزئیات لباس و به خصوص کفش او تمرکز کنید. بعدها دیدن این جزئیات لحظات فرح‌بخشی برای او خواهد بود.

عکاسی از کودک روز اول مدرسه

عکاسی از مکان‌ها

۱۶- در مدرسه

کمی عقب بروید و از کودکتان در حالی که با محیط مدرسه آشنا می‌شود عکس بگیرید. راه‌روها، کلاس، میز و… سوژه‌های جذابی برای عکسی خواهند بود.

۱۷- مقابل در خانه

یک عکس از کودکتان در حالی که جلوی در خانه ایستاده است بگیرید. این ایده ساده نشان دهنده آغاز دوران استقلال او خواهد بود.

عکاسی از کودک قبل مدرسه

۱۸- در سرویس مدرسه

یک ایده عالی و موضوع منحصربه‌فرد از سرویس، نحوه سوار شدن و دوستان دیگری که در سرویس نشسته‌اند.

ایده عکاسی روز اول مدرسه

۱۹- در فضای باز

یک فضای سرسبز بیرون از خانه پیدا کنید. پارک ایده خوبی است. از کودکتان در حالی که لباس مدرسه را پوشیده و کیفش را به دست گرفته عکس بگیرید. پس زمینه زیبای بیرون جلوه زیبایی به موضوع عکاسی شما خواهد داد.

عکاسی کودک مدرسه

۲۰- در فروشگاه

انتخاب وسایل مدرسه و خرید از هیجان برانگیزترین رویدادهای زندگی کودکان است. پس چرا این لحظات شیرین را با گرفتن عکس ماندگار نکنیم؟

ایده عکس کودک دبستانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.