۴ نکته مهم برای عکاسی از مجالس عروسی

یک رسم دلنشین ایرانیان ازدواج در موسم‌های عیدانه است و ده روز فاصله عیدهای قربان و غدیر محمل مراسم‌های شاد عروسی زیادی است. من به درستی معتقدم که عکاسی از عروسی‌ها یکی از سخت‌ترین حرفه‌هاست. چرا؟ عکاس باید در عکاسی عروسی استاد همه نوع عکاسی باشد: عکاسی خبری، عکاسی از چهره‌ها، عکاسی معماری و … . اما شما به عنوان سوژه اصلی این عکس‌ها خوب است نکاتی را به ذهن بسپارید تا با کمک عکاس بهترین عکس‌ها را بیاندازید.

۱. آماده سازی

احتمالا نتوانم حق این مطلب را بطور کامل ادا کنم اما بدانید که آماده سازی کلید موفقیت است. زمان دقیق شروع مراسم، آدرس دقیق تالار و آرایشگاه و هر جا که قرار است عکاسی شود، روابط و نام‌ها و نام‌های خانوادگی. قطعا برای عکاس شما سخت خواهد بود که همه نام‌ها را به خاطر بسپارد اما اگر کمکش کنید تا اسم پدر و مادرهای زوج و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را بداند قطعا خیلی در کارش جلو خواهد افتاد. همچنین اگر موارد خاصی در فامیل اتفاق افتاده مثل طلاق یا فوت را حتما به اطلاع عکاس برسانید. خیلی بهتر است که از قبل از بروز پاره‌ای از مشکلات جلوگیری شود تا اینکه در روز عروسی دچار مشکل شوید. دیدن عکس‌های عروسی دیگران در اینترنت هم خیلی به آمادگی ذهنی شما در روز عکاسی کمک خواهد کرد.

۲. واقف شدن به مکان

عکاسان حرفه‌ای همیشه یک بار قبل از عکاسی به محل عکاسی می‌روند تا به خوبی بر آنجا واقف شوند. به شما توصیه می‌کنیم هم خودتان محل عکاسی را به چشم عکاس از قبل نگاه کنید و هم یک بار قبل از مراسم عکاس را به محل عکاسی یا جشن ببرید تا نورهای اصلی را شناسایی کند و به خوبی به محل تسلط پیدا کند. اگر قرار است در باغ یا پارکی هم عکس برداری شود ضرورت این کار دو چندان می‌شود. اینکه چه زمانی در روز عکاسی در آن محیط مناسب‌تر است و جهت حرکت نور خورشید باید از قبل مشخص شود.

همچنین بهتر است برای همه چیز برنامه ریزی کنید. اگر روز جشن باران باریدن گرفت برنامه جایگزین چیست؟ اگر فکر همه چیز را کرده باشید، قطعا روز کم استرس تری را تجربه خواهید کرد.

عکاسی عروسی

۳. جزئیات

داغ ترین مطالبی که هم اکنون دیگران می خوانند

شما قطعا تلاش بسیار می‌کنید و زمان می‌گذارید تا کفش مناسب، بهترین کراوات، حلقه برازنده و لباس‌های زیبا بپوشید. از عکاس بخواهید زمان بگذارد و این جزئیات را برای ثبت در خاطره‌ها به تصویر بکشد. شما باورتان نخواهد شد که این عکس‌ها در طراحی کتاب عکس عروسی‌تان چقدر کمک کننده خواهد بود. این عکس‌ها معمولا مکمل خوبی برای عکس‌های اصلی و داستان شما خواهند بود.

عکاسی اکسسوری عروسی
عکاسی جزئیات عروسی
ایده عکاسی روز عروسی

۴. به فکر فیس بوک باشید

خیلی از دوستان من در عکس‌هایی از مراسم خود را به عنوان کاور فوتو یا عکس پروفایل استفاده کرده اند که واقعا زیباست. از عکاسی استفاده کنید که با فیس بوک آشنایی داشته باشد و مناسب سایز ها و استایل فیسبوک عکس‌های زیبا و رمانتیک از شما بگیرد.

عکس عروسی برای شبکه های اجتماعی

در آخر ذکر این نکته ضروری است که حداکثر تلاشتان را قبل از انعقاد قرارداد با مجموعه عکاسی بکنید تا بتوانید موافقت آنها را برای دریافت اصل عکس‌هایتان بگیرید. ممکن است در ابتدا نشدنی به نظر به رسد اما آنقدرها هم سخت نیست! با داشتن اصل عکس‌ها شما در هر زمان می توانید خودتان کتاب عکسی باب نظر خودتان طراحی کنید و یا خانه خود را با عکس‌هایتان تزئین کنید.

اولین امتیاز را شما ثبت کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.