۵ ایده ناب عکاسی برای روز اول مدرسه

0 4,295

سال‌های سال است که روز اول مهر یک روز پر هیجان برای بچه‌ها -و حتی بزرگترها- و یک موقعیت عکاسی فوق العاده برای به تصویر کشیدن دوران شیرین کودکی است. در ادامه با هم ۵ ایده‌ی بامزه و خاطره‌انگیز برای این روز خاص را مرور می‌کنیم.

۱. استفاده از تابلوها، چه کودک‌تان آن را در دستانش بگیرد و چه جلویش، یک راه با نمک برای نشان دادن تاریخ عکس، اینکه الان کودک شما کلاس چندم است و بقیه جزئیاتی که شما می‌پسندید، است.

۲. لباس فرم یا وسایلی مثل خط کش یا هر چیز دیگر که خاص مدرسه شما باشد برای عکاسی ایده‌آل است. شما می‌توانید همچنین یک عکس در آخر خرداد با همین ژست بگیرید و بین این دو مقایسه کنید. هر چند ۹ ماه گذشته، اما کودک در حال رشد شما قطعا در طول این ۹ ماه تفاوت‌های زیادی کرده است.

۳. قد کودک خود را ثبت کنید تا قدر کودک خود را بدانید! عکس کودک خود را در جلوی این مترهای بامزه بگیرید. مطمئنا مقایسه این عکس‌ها ، سال به سال، و مشاهده رشد و بزرگ شدن کودکان، تجربه بسیار جذابی برای شماست.

۴. یک راهکار دیگر برای نشان دادن تغییرات ظاهری کودک شما (رشد موها، قد و تغیر لباس) این است که به کودکتان بگویید یک قاب عکس از خودش را از سالهای پیش نگه دارد تا از او عکس بگیرید.

۵. به کودکتان بگویید تا هر سال در یک ژست مشخص (و در صورت امکان در یک مکان ثابت) بایستد تا از او عکس بگیرید. این عکس‌ها در طول زمان انسجام خوبی پدید می‌آورند و یک محور رشد (timeline) پدید می‌آورند که شما را به خاطرات آن روزها خواهد برد. این کار یک سنت و رسم می‌شود تا در آغاز هر سال با عشق و علاقه انجام گردد.

شما برای اول مهر کودک خود چه ایده‌هایی در سر دارید؟

اولین امتیاز را شما ثبت کنید
Leave A Reply

Your email address will not be published.